Rozhodli jste se věnovat úsilí tvorbě vašeho promo videa a přemýšlíte nad tím, jak využít jeho potenciál a jak jej dostat k zákazníkům? Pokusíme se v rámci tohoto článku shrnout možnosti, které máme dnes k dispozici, aby nám vytvořený multimediální obsah přinesl užitek. K tomu, aby váš stávající, ale i budoucí klient video zhlédl je třeba, aby se k němu dostalo. A jak na to?
Video pro vaše webové stránky
Zaběhnuté firmy, které působí na trhu již delší dobu a mají funkční webové stránky, na které chodí tisíce návštěvníků měsíčně, mají jednodušší výchozí pozici. Umístí video na web a návštěvníci si jej najdou. Společnosti, jež své podnikání startují, a návštěvnost jejich webu není vysoká, musejí hledat způsoby, jak diváky k videu přivést.
Určitě je správné umístit vaše nové promo video na web. Ať už se jedná o titulní stránku, která bude svou návštěvností patřit k těm nejnavštěvovanějším, anebo na některou z dalších, na kterou budou návštěvníky k videu směřovat prostřednictvím odkazů. Pokud patříte ke skupině, která si své diváky teprve hledá, musíte najít způsob, jak je k videu umístěném u vás na webových stránkách přivést.
Placená reklama
Jedním z nejúčinnějších nástrojů, jak přivést diváky je placená reklama. Ať už se jedná o Google Adwords, Seznam S-klik anebo placenou reklamu na sociálních sítích. Důležitá je správná formulace toho, co chcete čtenářovi sdělit. Jen ta k vám přivede právě vaši cílovou skupinu a ne návštěvníky, za které zaplatíte, ale kteří hned po vstupu na váš web zjistí, že tu nejsou správně.
Video do vaší e-mailové rozesílky
V případě, že máte k dispozici kontakty z vaší firemní databáze, máte možnost přivést další diváky ke shlédnutí videa prostřednictvím rozesílky. Důležitá otázka k zamyšlení je i typ videa, který máte k dispozici. Protože i samotný formát (délka), ovlivňuje možnosti umístění videa. Ať už se jedná o krátké promo video či rozhovor k tématu, produktu nebo službě, je třeba vědět, že výsledná délka předurčuje, kde může být video publikováno. Naopak v rámci vašich webových stránek není délka videa limitující. Není limitující ani u e-mailové rozesílky, ale vhodnějším formátem by dle cílové skupiny měla být spíše kratší upoutávka s odkazem na celé video umístěné u vás na webu.
Video jako nástroj pro sociální sítě
Stejně tak upoutávka vytvořená z vašeho hodinového záznamu živého vysílání může navodit zvědavost diváků, jež se vašeho vysílání neúčastnili, a přivést tak další zájemce o téma ke shlédnutí celého videa. To vše díky krátkému videu s maximální délkou sdělení do 10 minut. Ideální délka upoutávky je ale spíše kolem 2 minut. Důležité je sdělit základní údaje a zaujmou diváka. Video je atraktivním formátem pro sociální sítě. Ať už se jedná o LinkedIn, Facebook, Instagram či další. To, pro kterou sociální síť se rozhodnout je třeba zvážit. Záleží na tom, kde se nachází vaše cílová skupina. Zhlédnutí videa na sociálních sítích se vyplatí podpořit již zmiňovanou finanční podporou.
Promo video do firemních prostor jako nástroj prezentace
Posledním zde uvedeným příkladem je umístění videí pro prezentaci divákovi skrze obrazovky, ať už v rámci vašich firemních prostor, čekáren anebo prostřednictvím výloh vašich obchodů či restaurací. V tomto případě opětovně hraje typ videa svou roli. Krátká promo videa, která jsou svým obsahem čitelná, a divák snadno pochopí obsah sdělení jen z vizuální stránky, zvláštní péči nepotřebují. Naopak ty, které předávají informační obsah mluveným slovem, si žádají titulky. Díky nim je schopen i zaujatý divák přijmout informace bez potřeby audia, které může být v těchto prostorách nedostatečné či nedostupné.
Jak vidíte, tvorbou videa to nekončí. Je třeba zvolit tu správnou strategii pro to, jak video dostat k jeho divákům, vaším zákazníkům. Snad vám bude tento článek nápomocný při vašem zamýšlení nad komunikační strategií. Pokud vás i přesto napadají nějaké otázky, které v tomto článku nezazněli, nevadí. Napište nám, zkusíme na ně odpovědět.