Přeskočit na obsah

JAK VZNIKÁ VIDEO KALENDÁRIUM A K ČEMU JE DOBRÉ?

Video kalendárium představuje formát studia Learn, jež chce přiblížit atraktivní formou divákovi novinky a aktuality ze společnosti. Původně vznikl jako pořad pro společnost Gradua, kde komunikoval v pravidelných měsíčních cyklech vše podstatné z oblasti osobního rozvoje a firemního vzdělávání. Posléze jsme si uvědomili, že se tento typ pořadu hodí v dnešní době každé firmě.

Pořad pro každou firmu

Každá firma, která si chce zachovat své zdraví a udržet se na trhu musí komunikovat se svými zákazníky. Co je obsahem komunikace rozhoduje o tom, zda bude zákazník naslouchat či nikoliv. Naše několikaletá zkušenost vycházející z tvorby online vysílání a živých přenosů nám poskytla zajímavou zkušenost o kterou se chceme s vámi podělit. K tomu, abyste byli schopni tuto disciplínu zvládnout se musíte rozhodnout, zda chcete kalendárium realizovat na živo anebo využít předtočeného obsahu. Každá z variant má své.

Proč se rozhodnout pro online přenos

Online přenos má minimálně jednu klíčovou výhodu oproti off-line přenosu a tím je možná interakce s diváky. Pokud v rámci vašeho živého vysílání stojíte o zapojení diváků, zpětnou vazbu, odpovědi na otázky, názory diváků, pak musíte volit variantu online. Nicméně varianta online má i své úskalí a tím je vyšší míra rizika, vše je na živo a chyby se neodpouští, ať už se jedná o lidská selhání, či selhání techniky.

Ukázka online přenosu Rozhovor s odborníkem

Proč se rozhodnout pro off-line zprostředkování záznamů

Off-line poskytuje větší míru jistoty pro účastníky. V případě chyby máte prostor problematické pasáže zopakovat i několikrát, až do té doby, než budete s výsledkem spokojeni. Klade to naopak větší pracnost na zpracování výstupu. Musíte všechen váš natočený materiál projít a prostříhat. Nehrozí takové riziko selhání jako u on-line přenosu. Takže pokud máte více času na realizaci, nespěcháte a chcete 100procentní výsledek je off-line řešení bezpečnější variantou.

Ukázka off-line záznamu video kalendária

Co je tedy pro nás to správné?

Pojďte společně s námi probrat vaše představy a očekávání. Třeba vám diskuse s námi pomůžeme dospět k rozhodnutí, které řešení je pro váš projekt to pravé. Otázka, zda online či off-line je ta z těch prvních, další otázky přijdou ke slovu vzápětí, ale o tom si povíme až příště.


Štítky:
YouTube
LinkedIn
LinkedIn
Share
Instagram